Nigdy wcześniej nie otrzymali takiej kwoty!
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Nigdy wcześniej nie otrzymali takiej kwoty!

Beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymało najwyższą w historii dotację ze środków budżetu państwa – wojewody śląskiego.
W ramach konkursu na realizację zadania publicznego pn. "Zapewnienie warunków do organizowania pomocy oraz udzielanie tej pomocy osobom, które uległy wypadkowi lub są narażone na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia na obszarach wodnych w województwie śląskim", organizacja uzyskała wsparcie w wysokości 116 tysięcy złotych.
Ratownicy z większym zapleczem i gotowością do działania
Środki zostaną przeznaczone na zwiększenie gotowości ratowniczej, obsługę sprzętu oraz zakup nowego wyposażenia, niezbędnego do skutecznej pomocy na wodzie. Dyżury ratowników wodnych, realizowane w ramach projektu, będą prowadzone od 2 lipca do 26 października w Bazie Ratownictwa Wodnego nad Jeziorem Żywieckim oraz na stanicy nad Jeziorem Międzybrodzkim.
Dotacja obejmuje również koszty związane z naprawami i konserwacją sprzętu ratowniczego – zarówno wodnego, jak i lądowego. Planowane są także zakupy nowoczesnych narzędzi, w tym m.in. platformy ratowniczej do skutera wodnego, podstawowego sprzętu nurkowego czy materaca próżniowego do unieruchamiania urazów.
Inwestycja w bezpieczeństwo nad wodą
Dzięki dofinansowaniu ratownicy będą mogli jeszcze skuteczniej interweniować w trudno dostępnych miejscach, co ma szczególne znaczenie na rozległych i zróżnicowanych terenach wodnych Beskidów. Wśród zakupionego sprzętu znajdą się również pływak do noszy koszowych oraz sprzęt do ratownictwa wysokościowego. Nie zabraknie także środków na zakup paliwa i olejów eksploatacyjnych do utrzymania sprawności technicznej jednostek pływających.
Uzyskane środki pozwolą na znaczące wzmocnienie potencjału operacyjnego Beskidzkiego WOPR, co bezpośrednio przełoży się na bezpieczeństwo osób korzystających z uroków regionalnych akwenów wodnych.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: