Niebezpiecznie na ścieżce?
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Niebezpiecznie na ścieżce?

Na ścieżce rowerowej przy ulicy Traugutta bywa niebezpiecznie. Trzeba spróbować zrobić coś, by poprawić bezpieczeństwo. Tak uważa stowarzyszenie Twój Samorząd z Czechowic-Dziedzic.Oczekiwana przez rowerzystów ścieżka powstała rok temu w wyniku przebudowy ulicy Traugutta. W sierpniu minie rok, od kiedy oddano ją do użytku kierowcom jednośladów. W tym czasie doszło jednak do kilku wypadków i stłuczek z udziałem rowerzystów, jeden z nich stracił życie po potrąceniu przez autobus.

Trzeba bardzo uważać, zwłaszcza na odcinku od ul. Asnyka do ul. Kasprowicza - uważa Anna Sztender. Posłuchaj

Jak twierdzi rowerzystka, znak informujący kierowców jadących ul. Asnyka o tym, że zbliżają się do drogi rowerowej nie jest dobrze widoczny. Stowarzyszenie ma też inne propozycje, które mogą poprawić bezpieczeństwo.

Jedna z nich to takie ustawienie sygnalizacji świetlnej, by wtedy gdy rowerzyści mieli zielone, kierowcy stali na świetle czerwonym. Posłuchaj

Twój Samorząd będzie zabiegał o zorganizowanie wizji lokalnej z udziałem zarządcy ul. Traugutta (to Zarząd Dróg Powiaowych w Bielsku-Białej), by na miejscu przedstawić swoje pomysły.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: