Nie żyje Mieczysław Pieronek
arch
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Nie żyje Mieczysław Pieronek

W wieku 89 lat zmarł Mieczysław Pieronek, brat śp. biskupa Tadeusza Pieronka.
O fakcie poinformował Szymon J. Wróbel, który z biskupem i jego bratem tworzył książkę a później film poświęcony życiu pochodzącego z Radziechów biskupa.  
Brat biskupa był niezwykle inteligentnym i pogodnym człowiekiem z bagażem trudnych wojennych i powojennych przeżyć. Praca z nim przy projekcie „Ojciec, czyli o Pieronku”, była niezwykle skrupulatna, ciekawa i inspirująca. Zawsze pod telefonem i mailem, służący dobrą radą do ostatnich dni – wspomina Wróbel.
Zasłużona dla Radziechów rodzina Pieronków, ma niezwykle bogatą historię. Sam Mieczysław Pieronek od lat 60-tych ubiegłego wieku związany był silnie z Krakowem. W latach 90-tych był nawet sekretarzem tego miasta a później konsulem honorowym Republiki Włoskiej w Krakowie. Za zasługi dla nauki i swoją pracę, został w 2009 roku odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zgodnie z wolą zmarłego, pochówek ma odbyć się w rodzinnych Radziechowach. Uroczystości pogrzebowe w miejscowym kościele parafialnym zaplanowano na najbliższy czwartek o godz. 12.00.


Zobacz inne wiadomości tego autora: