Najpóźniej za 3 lata most będzie gotowy
Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Najpóźniej za 3 lata most będzie gotowy

Podpisano umowę na dofinansowanie dokumentacji projektowej dla nowego mostu w Porąbce, który wybudowany zostanie w miejscu istniejącej kładki.Prowizorka, która jest tam od lat `90 zostanie zastąpiona mostem dwujezdniowym. - Ta kładka będzie całkowicie zmodernizowana, będzie to nowy most, który ma służyć z jednej strony mieszkańcom z drugiej strony wszystkim służbom [...], które będą z niego korzystać podczas powodzi i innych sytuacji awaryjnych - objaśniał Grzegorz Puda, wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej. Posłuchaj.

Do końca tego roku ma nastąpić finisz prac planistycznych i budowa - prawdopodobnie - ruszy w 2021 roku. Po nowym moście będzie można przejechać maksymalnie za 3 lata. 

Wójt Porąbki wskazuje, że na nowy most czekają i mieszkańcy, i turyści, bo w weekendy panuje tam duży ruch. Do tego przeprawa prowadzi do centrum miejscowości, gdzie ulokowany jest urząd gminy. Na obecnej kładce obowiązuje ruch wahadłowy i jest tam ograniczenie w tonażu. - Obiekt nie spełnia już oczekiwań, był budowany na miarę tamtych czasów. Standardy się zmieniają, oczekiwania mieszkańców również - komentował Paweł ZemanekPosłuchaj.

Koszt budowy nowego mostu na Sole szacowany jest na 18 mln złotych. Wartość dzisiaj podpisanej umowy to ponad 180 tys., z czego 80% to dofinansowanie z budżetu państwa.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: