Na szczyt dla... pszczół!
fot.: Fb Na szczytach marzeń
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Na szczyt dla... pszczół!

Okazuje się, że można chodzić po górach i pomagać pszczołom! Jak te dwa cele zgrabnie połączyć pokazała dwójka mieszkańców Czechowic-Dziedzic.Klaudia Skowron i Michał Janik wymyślili i zrealizowali projekt „Korona dla pszczół”. Wybrali się na 29 szczytów Górskiej Korony Polski, po to by pomóc zagrożonym wyginięciem zapylaczom. W jaki sposób?
Wejście na każdy szczyt było pretekstem do ekologicznej edukacji prowadzonej nie tylko na szlaku, ale głównie w internecie. Każda góra był dedykowana innej roślinie miododajnej – opowiada Michał Janik. Posłuchaj

Informując o swoich wędrówkach na specjalnym faceboookowym profilu "Na szczytach marzeń" Tutaj czechowiczanie zamieszczali ciekawostki dotyczące pszczół. Organizowali konkursy i zachęcali do tego, by nie kosić trawnika, a w swoim ogródku czy na nieużytku zasiać kwietną łąkę.
Na górskie szlaki wybierali się z banerem promującym projekt i maskotkami pszczół. - Dużo ludzi nas zaczepiało i pytało, o co chodzi w akcji - mówi Michał. Posłuchaj  

Projekt "Korona dla pszczół" już za nimi. Michał Janik i Klaudia Skowron nie spoczywają jednak na laurach i planują kolejne akcje na rzecz przyrody już w przyszłym roku. Jeden z nich ma być poświęcony ponownie pszczołom!

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: