Na razie dostać się tu nie można
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Na razie dostać się tu nie można

Chętni do odwiedzenia tego miejsca muszą uzbroić się w cierpliwość. Do grudnia wszystkie terminy są zajęte!Nowo powstałe Centrum Edukacji Ekologicznej w Skoczowie cieszy się ogromną popularnością. - Pytałem o najbliższy wolny termin zwiedzenie centrum i okazało się, że do grudnia już wszystko jest zajęte - mówi wiceburmistrz Skoczowa Andrzej Bubnicki. 

Placówka mieści się w kamienicy przy miejskim rynku. Sam pomysł powstania centrum, jak przypomina burmistrz, pojawił się, gdy zastanawiano się co zrobić z wymagającym remontu budynkiem oznaczonym numerem 3. Posłuchaj 
 
Pomysł stworzenia miejsca do ekologicznej edukacji okazał się być trafiony. Dzieci są interaktywną i multimedialną ekspozycją zachwycone! Rozmawialiśmy z przedszkolakami z Pierśća i ich opiekunką Anetą Kubicą. Posłuchaj
 
To nowoczesne, multimedialne i interaktywne Centrum Edukacji Ekologicznej. Na dwóch kondygnacjach mieści się 9 sal tematycznych, dzięki którym dzieci poznają przyrodę i wagę ekologii. Można tam np. odbywać wirtualne spacery, sprawdzić jak wygląda mrowisko, zabawić się z fotografa ptaków czy posłuchać jak śpiewają. Jest też symulator, dzięki któremu można się przekonać, jak widzą ptaki lub zajrzeć do gniazda sikorek. 
 
Cały obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Na piętro można wyjechać windą. Przejścia są wystarczająco szerokie, by wjechać na wózku. A dostęp do większości interaktywnych stanowisk jest możliwy w pozycji siedzącej. 

 
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: