Na autobusie tylko pozytywne hasła. Widzieliście ten pojazd?
Łukasz Masłowski/Bielskie Studio Fotografii
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Na autobusie tylko pozytywne hasła. Widzieliście ten pojazd?

Po terenie Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic pasażerów wozi "omodlony autobus".Każdy, kto wsiada do tego autobusu, jest kochany przez Boga; Kocham Cię; Uwierz w Pana Jezusa, a zbawisz siebie i swój dom. To kilka z haseł jakie znajdziecie na specjalnym autobusie. Taki pojazd od kilkunastu dni kursuje głównie po Bielsku-Białej, ale zdarzają się także kursy do Czechowic-Dziedzic. Czym jest "omodlony autobus"?

- Jest na pewno pozytywnym przekazem [...]. Każda z informacji, która na autobusie się znajduje, jest informacją bardzo dobrą - opowiada Marzena Pietroszek ze Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Wspólnota wykupiła na autobusie MZK powierzchnię reklamową i w ten sposób chce ewangelizować mieszkańców regionu. Członkowie wspólnoty przyznają, że reakcje pasażerów są różne. Posłuchaj.

"Omodlony autobus" przegubowy będzie kursował po najdłuższych trasach w Bielsku-Białej, to linie : 3, 10 i 50 do Czechowic-Dziedzic. Pojazd oklejony jest fragmentami z Pisma Świętego, które mają po prostu mieć pozytywny przekaz.

- Nie chcemy, żeby to była tylko "informacja jeżdżąca", ale przede wszystkim ewangelizacja, czyli treści, które są bezpośrednio skierowane do człowieka - dodaje Kamil Orlicki. Posłuchaj.

Będzie jeszcze wiele okazji do zobaczenia tego pojazdu, bo będzie kursował po ulicach Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic przez cały ten rok.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: