Można zostawić koła
ul. Zamkowa
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Można zostawić koła

Jadąc rano, gdy jest jeszcze ciemno, można zostawić na ulicy koła – skarży się słuchacz Radio Bielsko. O jaką drogę chodzi?O ulicę Lipowską w Czechowicach-Dziedzicach, a także sąsiednie: Zamkową, czy Krętą. Drogi są w tragicznym stanie po budowie kanalizacji prowadzonej w południowej części miasta. 
 
Zostały przekopane, a ich nawierzchnia nadal nie jest odtworzona. Mieszkańcy skarżą się na przedłużające się prace drogowców. Twierdzą, że miały zakończyć się w październiku.
 
- Ja jako użytkownik i podatnik po prostu chcę mieć drogę choćby częściowo jakoś przejezdną. Natomiast jest w tragicznym stanie. Można zostawić koła auta, jak się źle wjedzie w te dziury i nic nie robi się od wielu miesięcy – opowiada słuchacz Radia Bielsko.Posłuchaj
 
Sprawdziliśmy. Dziś na ulicy Lipowskiej akurat trwały prace drogowców, w rejonie skrzyżowania z ulicą Zamkową. Ruch sterowany jest sygnalizacją świetlną.
Jak informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach przystanek autobusowy znajdujący się dotąd przy Szkole Podstawowej nr 3 został przeniesiony kilkaset metrów dalej.
 
Kiedy prace na ulicy Lipowskiej i do niej przyległych szczęśliwie się zakończą? Czekamy na odpowiedź z urzędu. 
 
Tymczasem mieszkańcy, jak donosi słuchacz Radia Bielsko, naprawiają zawieszenia w samochodach… Posłuchaj

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: