Może wy też byście chcieli?
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay
Beata SteklaBeata Stekla

Może wy też byście chcieli?

W powiecie bielskim przybyło sześć rodzin zastępczych. Może wy też chcielibyście zostać rodzicami zastępczymi?Wśród tych rodzin jest rodzina tworzona przez pana Marcelego i jego żonę. Para ma już dwoje dorosłych dzieci: biologiczną córkę i adoptowanego syna. Jak mówi pan Marceli, na zostanie rodziną zastępczą zdecydowali się przez niedosyt macierzyństwa i rodzicielstwa. Posłuchaj

Poza tym para dysponuje odpowiednimi warunkami finansowymi i lokalowymi. Do tego są już w swoim rodzicielstwie zahartowani. - Córka urodziła się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Pierwszy okres jej rozwoju był balansowaniem na granicy życia i śmierci. Ze względu na konflikt genetyczny nie zdecydowaliśmy się na kolejne dziecko. Adoptowaliśmy jednak 3,5-letniego chłopca, który wtedy prawie nie chodził, a dzisiaj jest chodzącym i biegającym studentem - tłumaczy pan Marceli. 

Para zgłosiła się więc do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku-Białej, która prowadzi projekt promujący rodzicielstwo zastępcze o nazwie "Zostań superrodzicem". Małżonkowie przeszli testy predyspozycji, a potem około 4-miesięczne szkolenie. Teraz chcą stworzyć dom dla rodzeństwa starszych dzieci. Obaj pracują, więc będą rodziną niezawodową.

Gdybyście i wy mieli ochotę zostać rodzicami zastępczymi zgłoście się do PCPR-u w Bielsku-Białej. Centrum zachęca także do wolontariatu. Rola wolontariusza to pomoc w nauce dzieciom z rodzin zastępczych lub spędzanie z nim wolnego czasu. - Takie wsparcie jest nieocenione - mówi Katarzyna Olszyna, dyrektorka PCPR-u.
Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: