Moda na edukację pod chmurką
Fot. ZS1 Jeleśnia
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Moda na edukację pod chmurką

W trzech placówkach edukacyjnych województwa śląskiego oficjalnie otwarto wczoraj nowe "Ekopracownie pod chmurką".
Projekty powstały dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz zaangażowaniu lokalnych samorządów.
Nowe zielone przestrzenie edukacyjne powstały przy:
    • Zespole Szkół nr 1 w Jeleśni „Przygoda w ostojach przyrody”,
    • Zespole Szkół nr 2 w Jeleśni „Śladami Hugo Zapałowicza”,
    • Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mazańcowicach „Wietrzny Zakątek”,
   
Kilka dni temu podobną przestrzeń otwarto w Szkole Podstawowej nr 3 w Żywcu, gdzie powstała „Zmysłownia w Trójce”.
„Nie inwestujemy tylko w infrastrukturę – inwestujemy w edukację młodego pokolenia, które dzięki takim miejscom będzie rozumiało znaczenie ochrony przyrody i klimatu”. Mówił w czasie otwarcia Mateusz Pindel  prezes WFOŚGW w Katowicach.
Wsparcie samorządów i lokalnych społeczności
Realizacja Ekopracowni była możliwa dzięki współpracy z gminami Jeleśnia, Jasienica oraz Żywiec. Samorządy zapewniły wkład finansowy oraz logistyczne wsparcie dla przedsięwzięcia. 
W trakcie otwarcia nie zabrakło uczniów, nauczycieli, przedstawicieli Rad Rodziców oraz partnerów lokalnych, którzy wspólnie świętowali otwarcie nowych przestrzeni.
Nowe Ekopracownie mają służyć nie tylko jako miejsca nauki, ale również inspiracji do działań na rzecz środowiska. Połączenie edukacji przyrodniczej z bezpośrednim kontaktem z naturą ma wzmacniać świadomość ekologiczną najmłodszych i angażować ich w lokalne inicjatywy proekologiczne.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: