Mistrzostwa U20 w Polsce. Miasto chce współorganizować finały
fot. arch.
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Mistrzostwa U20 w Polsce. Miasto chce współorganizować finały

W 2019 roku w Bielsku-Białej odbyły się mecze w ramach Mistrzostw Świata U20 w piłce nożnej mężczyzn. Czy wydarzenie tej rangi ponownie odbędzie się w mieście?Bielsko-Biała chce ubiegać się o współorganizację finałów Mistrzostw Świata w piłce nożnej kobiet do lat 20. W grudniu FIFA podjęła decyzję przyznającą Polsce organizację tej imprezy. 

- Natychmiast podjęliśmy rozmowy z przedstawicielami w PZPN-ie, jak również z kierownictwem Śląskiego Związku Piłki Nożnej - mówił na naszej antenie Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej. 

PZPN nie określił jeszcze wymogów jakie miasto powinno spełnić, by współorganizować Mistrzostwa Świata U20 w piłce nożnej kobiet. Nie wskazano także kryteriów do wyboru stadionów. Jeśli Bielsko-Biała będzie spełniać kryteria w zakresie potrzebnej infrastruktury, to władze miasta deklarują złożenie aplikacji w kierunku uzyskania statusu miasta-gospodarza. 

Nasz rozmówca przypomniał, że miasto ma doświadczenie w organizacji imprezy tej rangi, bo w 2019 roku w Bielsku-Białej odbyły się mecze w ramach Mistrzostw Świata U20 w piłce nożnej mężczyzn. POSŁUCHAJ.

Omawiane mistrzostwa odbędą się w 2026 roku
 
 
Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: