Mierzą króliki!
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Mierzą króliki!

Mierzą, ważą, oglądają. Sędziowie oceniają dziś zwierzęta, jakie prezentują w Czechowicach-Dziedzicach hodowcy na „Jesiennej wystawie drobiu ozdobnego, gołębi i królików”. Wszyscy, którzy chcą zobaczyć barana francuskiego, ale też inne króliki, niezwykle oryginalne kury czy też gołębie powinni odwiedzić wystawę.Licencjonowani sędziowie wzięli pod lupę zwierzęta prezentowane na wystawie organizowanej co roku przez Czechowicką Regionalną Ligę Hodowli Drobiu i Drobnego Inwentarza. Na terenie przy ulicy Słowackiego prezentowanych jest w tym roku prawie 200 królików, ponad 250 gołębi, czy ponad 100 kur. A do tego bażanty czy ptactwo wodne.
 
Ocena sędziowska jest dla hodowców najważniejsza – mówi Mariusz Gwóźdź, główny organizator wystawy. Przyznaje jednak, że radość dzieci, które przychodzą, by podziwiać zwierzęta, a niejednokrotnie zobaczyć je pierwszy raz w życiu na własne oczy, jest bezcenna. 
 
A przedszkolaki i uczniowie zjawią się przy ulicy Słowackiego w piątek. W sobotę i niedzielę wystawa, na której prezentowanych jest około 700 zwierząt z całego kraju oraz sąsiednich Czech, będzie otwarta dla wszystkich chętnych w godz. od 9.00 do 17.00. W niedzielne popołudnie (o godz. 15.00) poznamy też zwycięzcę wystawy, wyróżnieni zostaną najlepsi hodowcy.

Warto się wybrać! Będziecie mogli poznać, na przykład królika rasy baran francuski Posłuchaj czy też kury rasy chabo…. Posłuchaj


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: