Miejski przewoźnik boleśnie odczuł skutki lockdownu
Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Miejski przewoźnik boleśnie odczuł skutki lockdownu

Ostatnie miesiące do łatwych nie należały. Pandemia wymusiła zmiany w zasadzie na wszystkich polach.Na wczorajszej (22.09) sesji w Bielsku-Białej radni przyjmowali sprawozdanie z wykonania budżetu za I półrocze. To standardowa procedura. Jak informował skarbnik Dominik Pawiński, zrealizowano 49% planowanych dochodów, po stronie wydatków to wielkość 38%. Posłuchaj.

Sprawozdanie pokazuje, że w pierwszym półroczu sprzedano o wiele mniej biletów na przejazdy autobusami MZK, co przekłada się też na niższe dochody. Na drugim końcu wyższe wydatki, które miejski przewoźnik poniósł z tytułu wprowadzenia dodatkowego reżimu sanitarnego. Pierwsze półrocze w MZK zamknęło się wydatkami na poziomie ponad 34 mln złotych, przy 7 mln dochodów.

Zakładano, że poziom sprzedaży biletów poprawi się po powrocie uczniów do szkół. - Wzrost jest, ale nie taki jak oczekiwaliśmy - przyznał na wczorajszej sesji Piotr Kucia, zastępca prezydenta miasta. Posłuchaj.

Wiceprezydent przypomniał, że miejski przewoźnik zastosował prolongatę biletów miesięcznych dla uczniów. Dlatego część z nich korzysta teraz z biletów wykupionych jeszcze przed okresem pandemii.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: