"Maluch wraca do korzeni"
fot. Maksymilian Pryga
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

"Maluch wraca do korzeni"

Bielsko-Biała, a przede wszystkim mieszkańcy, także będą pomagać zbierając nakrętki.Jeszcze w tym tygodniu stanie pierwsza z 5 instalacji w kształcie Fiata 126 p. To stalowa konstrukcja, która później zostaje ocynkowana i finalnie jest malowana. - Instalacje "Malucha" pojawią się w miejscach, gdzie mieszka najwięcej naszych mieszkańców - opowiada Wiesław Maj, naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej. Posłuchaj.

Postawienie instalacji to realizacja pomysłu klubu radnych "Wspólnie dla Bielska-Białej" a w szczególności radnych Rafała Ryplewicza i Maksymiliana Prygi. Ten ostatni cieszy się bardzo, że pierwszy "Maluch" stanie na Os. Złote Łany. 

- Ja osobiście jako mieszkaniec "Złotych Łanów" bardzo się cieszę, że właśnie tutaj "Maluch" stanie i wróci do swoich korzeni. Bo Złote Łany to osiedle robotnicze, to "osiedle fiatowskie" dla pracowników, którzy przyjeżdżali tutaj z różnych rejonów Polski do pracy - wówczas - w FSM-ie - opowiadał nam radny Maksymilian Pryga. Posłuchaj.

Montaż pierwszej instalacji jeszcze w tym tygodniu. Konstrukcja jest właśnie w lakierni, gdzie pomalowana zostanie na czerwono. Już trwają rozmowy nad tym, gdzie pojawią się kolejne konstrukcje na nakrętki w kształcie Fiata 126p. Pierwszą konstrukcję ufundowała spółka SUEZ.
 
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: