Mają nowy samochód
fot. OSP Góra/Facebook
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Mają nowy samochód

Strażacy ochotnicy z Góry koło Pszczyny, będą świętować przekazanie nowego samochodu. To pojazd przygotowany specjalnie dla nich.Ochotnicza Straż Pożarna z miejscowości Góra (gm. Miedźna) ma nowy samochód ratowniczo-rozpoznawczy. To pojazd przygotowany specjalnie na potrzeby tej jednostki. Będzie wykorzystywany do ratownictwa wodnego i technicznego. 

- Jest to lekki samochód ratowniczo-rozpoznawczy. Będzie służył do ratownictwa wodnego [...]. Również będzie służył jako samochód ratownictwa technicznego. Ma napęd na cztery koła z oponami terenowymi oraz hak holowniczy, który ma uciąg 3. ton. Dodatkowo, musimy pomieścić cały sprzęt ratownictwa wodnego; w skrytkach, w skrzyniach. Dlatego producent specjalnie dla naszej zabudowy zaprojektował powiększoną skrzynię oraz specjalne uchwyty na silnik zaburtowy dla pontonu oraz motopompy, które w miarę potrzeby będą zamieniane na skrzyni załadunkowej - objaśnia Mateusz Faruga, prezes OSP Góra. 

Nowy samochód mieszkańcy będą mogli zobaczyć podczas imprezy jaka odbędzie się jutro (27.05). Będzie to połączenie dwóch wydarzeń - Sołeckiego Pikniku Profilaktycznego i Poświęcenia Pojazdów Strażackich z tamtejszej jednostki. Posłuchaj.Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: