Lodowisko na mikołajki
Fot. Beata Stekla
Beata SteklaBeata Stekla

Lodowisko na mikołajki

W tym roku - po pandemicznej przerwie - na żywieckim Rynku znów pojawi się lodowisko.Burmistrz Antoni Szlagor mówił na naszej antenie, że powinno ono zacząć działać w mikołajki lub niedługo po nich. - Zdecydowaliśmy się je uruchomić, bo mimo wojny, pandemii, trudności energetycznych i finansowych nie można wszystkiego przekreślić - argumentował. Posłuchaj

Ślizgawka będzie bezpłatna, opłata będzie natomiast pobierana za wypożyczenie sprzętu.

Burmistrz już we wrześniu pytał żywczan czy chcą lodowiska. Uczynił to za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zaznaczał wtedy, że jedynym miejscem, w którym może powstać jest Rynek (kiedyś miejska ślizgawka funkcjonowała też koło amfiteatru pod Grojcem). Po stronie plusów wymieniał możliwość m.in. spotkań ze znajomymi i uprawiania sportu oraz zwiększenie ruchu w punktach gastronomicznych przy Rynku. Wskazał też minus: koszty (wynajęcie lodowiska, obsługa, energia elektryczna i woda).

Pod postem burmistrza ukazało się blisko 200 komentarzy. Komentujący w znakomitej większości opowiedzieli się lodowiskiem, choć część wolałaby, aby zostało zorganizowane na terenie amfiteatru.  

Od Narodowego Święta Niepodległości miejska ślizgawka działa także w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej. Ze względu na oszczędności z lodowiska zrezygnowała Pszczyna. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: