Lawina porwała Mateusza. Trwa zbiórka na rehabilitację
fot. arch. prywatne, źródło: zrzutka.pl
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Lawina porwała Mateusza. Trwa zbiórka na rehabilitację

W pierwszej połowie stycznia w słowackich Tatrach zeszła lawina, która porwała 34-letniego mieszkańca Mesznej (pow. bielski) - Mateusza Katanę. Mężczyzna potrzebuje teraz kosztownej rehabilitacji.Dzięki plecakowi lawinowemu i przyjacielowi - udało się uratować 34-latka z lawiniska, następnie przetransportować do szpitala w Bańskiej Bystrzycy. Na miejscu u mieszkańca Mesznej zdiagnozowano ponad 20 złamań, w tym liczne złamania kręgosłupa, miednicy, żeber i łopatki. 

Nasz rowerowo-narciarski przyjaciel potrzebuje teraz ogromnego wsparcia! Mati przeszedł korporektomię szyjną, poskładano mu miednicę. Po weekendzie jeszcze jeden zabieg, plus kilka blaszek i będzie transportowany do Polski. W kraju czeka go długa i kosztowna rehabilitacja. Odpalona została zbiórka - opisują znajomi 34-latka, którzy zbierają pieniądze na jego rehabilitację. Odnośnik do zbiórki znajdziecie TUTAJ.
 
Mateusz Katana to doświadczony instruktor narciarstwa, a także instruktor szkolenia rowerowego enduro. 
 
Mamy nadzieję na szybki powrót do sprawności, żeby mógł dalej aktywnie spędzać czas z żoną i dziećmi - dodają przyjaciele mieszkańca Mesznej. 
 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: