Kolejna ofiara koronawirusa AKTUALIZACJA
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Kolejna ofiara koronawirusa AKTUALIZACJA

Przybywa zakażonych koronawirusem w woj. śląskim. Pierwszy, choć jeszcze oficjalnie niepotwierdzony przypadek, odnotowano w powiecie żywieckim. Niestety, dziś poinformowano również o dwóch ofiarach śmiertelnych.O śmierci 75-letniego mieszkańca Bytomia zakażonego koronawirusem poinformowała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska. Mężczyzna zmarł wieczorem w bytomskim szpitalu. Miał choroby współistniejące. 

Przybywa osób zakażonych koronawirusem w województwie. Ministerstwo zdrowia poinformowało o 22 nowych przypadkach. Wśród nich są kolejni mieszkańcy naszego regionu.  

W tyskim szpitalu hospitalizowany jest mężczyzna z powiatu cieszyńskiego, który zakaził się od osoby chorej.

Objawy zakażenia wystąpiły także u młodego mężczyzny z powiatu bielskiego, który po powrocie z zagranicy przebywał w kwarantannie. Badania wykazały obecność wirusa w jego organizmie.

W dobrym stanie jest młoda kobieta, także mieszkanka powiatu bielskiego, która zakaziła się przez kontakt z osobą chorą.

Dobrze czuje się również 9 osób z powiatu cieszyńskiego przebywających w izolacji w swoich domach. Wszyscy zakazili się w miejscu pracy.

AKTUALIZACJA (12:05)

Jest pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie żywieckim. Wiadomość tę podał na swoim internetowym profilu burmistrz Żywca.

"Informacje o liczbie osób zakażonych podają obecnie wyłącznie służby wojewody śląskiego. Jednak jak udało mi się ustalić, na terenie powiatu żywieckiego jest jedna osoba z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, to osoba mieszkająca w Żywcu" - napisał Antoni Szlagor.
 
AKTUALIZACJA (14:45)

Nadeszła kolejna smutna wiadomość. Nie żyje 82-letni mieszkaniec gminy Sośnicowice. Mężczyzna był w kwarantannie domowej po kontakcie z osobą chorą. Gdy pojawiły się ciężkie objawy zakażenia został przewieziony do szpitala w Raciborzu. Tam też zmarł dzisiaj w nocy.
Jak informuje biuro prasowe wojewody, mieszkaniec powiatu gliwickiego miał choroby współistniejące.

AKTUALIZACJA (20:23)
Ministerstwo zdrowia przekazało informację o kolejnych osobach chorych, to 91 nowych przypadków. 8 z nich dotyczy mieszkańców woj. śląskiego, a 5 zakażonych pochodzi z woj. małopolskiego.
 


Zobacz inne wiadomości tego autora: