Kolejka po numerek
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Kolejka po numerek

Pracownicy obsługują w ciągu dnia ok. 300 osób. 90 z nich to osoby przerejestrowujące pojazd.Kolejki pod Wydziałem Komunikacji w Żywcu ustawiają się czasami już o 5 rano. Osoby chcące przerejestrować samochód chcą załatwić to w zaplanowanym dniu. Pracownicy obsługują w ciągu dnia ok. 300 osób. 90 z nich to osoby przerejestrowujące pojazd. Tyle osób jesteśmy w stanie obsłużyć i jeśli nie dzieje się nic nadzwyczajnego to tylu petentów nas odwiedza, mówi Grzegorz Glas, dyrektor  Wydziału Komunikacji żywieckiego starostwa. Z naszego punktu widzenia, kolejka jest zupełnie niepotrzebna.
Posłuchaj
Skąd biorą się w urzędzie kolejki? Jedna osoba jest obsługiwana 10 do 20 minut. Czasami jednak zdarza się, że klient zajmuje jedno stanowisko ponad godzinę. Rekordzista prostował historię samochodu, który od 2001 roku, zmieniał właściciela 11 razy i nigdy nie został przerejestrowany, dodaje Grzegorz Glas.
Posłuchaj
Rejestracja nowych samochodów i wydawanie dokumentów przebiega poza kolejnością a aktualnie obsługiwany numer można na bieżąco śledzić w internecie.

Fot. Słuchacz - WaszymOkiemRB

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: