Kiedy skończą dworzec?
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Kiedy skończą dworzec?

Przebudowywany dworzec kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach, zgodnie z pierwotnymi założeniami, miał być już gotowy.W październiku 2022 roku, kiedy podpisywano umowę z wykonawcą, deklarowano, że prace na dworcu zostaną ukończone w 15 miesięcy czyli na wiosnę tego roku. Mówił o tym w Czechowicach-Dziedzicach m.in. ówczesny minister Grzegorz  Puda.
 - Mam nadzieję, że za 15 miesięcy spotkamy się tutaj i będziemy mogli ogłosić wspólnie wielki sukces  tego dworca, mieszkańców i gminy Czechowice-Dziedzice. To co robimy, robimy przecież z myślą o mieszkańcach i pasażerach – mówił w rozmowie z nasza redakcją minister funduszy i polityki regionalnej. Informowaliśmy o tym TUTAJ.
 
Niestety, deklarowany termin nie zostanie dotrzymany. Na dokończenie inwestycji wykonawca daje sobie czas do końca roku. Jakie są przyczyny opóźnienia? 
- Termin uległ zmianie ze względu na konieczność przeprowadzenia prac dodatkowych i przeprojektowanie rozwiązań pozwalających na skuteczne odprowadzanie wód deszczowych z piwnic budynku - wyjaśnia rzecznik PKP Bartłomiej Sarna. Posłuchaj Zapewnia jednocześnie, że prace są już na ostatniej prostej.
Poza montażem instalacji sanitarnych i pracami wykończeniowymi trwa renowacja elewacji budynku.    
 
Otwarcie dworca dla podróżnych nastąpi po uzyskaniu wszelkich niezbędnych zgód i pozwoleń – dodaje rzecznik PKP.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: