Już jest możliwa wycieczka w dłuższą trasęJoanna WieczorekJoanna Wieczorek

Już jest możliwa wycieczka w dłuższą trasę

Poszerzyły się możliwości Pszczyńskiego Roweru Miejskiego.Rower miejski to hit w każdej z gmin naszego regionu. Mieszkańcy chętnie wsiadają na jednoślady i jeżdżąc po ścieżkach spędzają wolny czas. To dodatkowo zdrowy sposób na zabicie nudy i zwiedzanie regionu.

Ostatnio powiększyły się możliwości Pszczyńskiego Roweru Miejskiego, który jest także... goczałkowickim rowerem, bo gminy we współpracy stworzyły sieć wypożyczalni. Nowością jest to, że wycieczkę można zaplanować "do" lub "z" Tychów. Zmiany objaśnia Paweł Komraus z urzędu gminy w Goczałkowicach-Zdroju. Posłuchaj

Trzeba pamiętać jeszcze o dwóch ważnych kwestiach. Pierwsza dotyczy tego, że w rozszerzonym systemie można wypożyczać tylko rowery standardowe. Różnice są również w bezpłatnej jeździe rowerem. W Pszczynie i Goczałkowicach darmowe jest pierwsze pół godziny przejażdżki. W Tychach za korzystanie z miejskich jednośladów płaci się już po pierwszych 15 minutach.

Stacje rowerów miejskich w Goczałkowicach znajdziecie przy koronie zapory oraz przy Starym Dworcu, w Pszczynie z kolei zlokalizowane są na rynku, przy dworcu PKP, na os. Piastów, przy Ośrodku Sportów Wodnych w Łące, przy kościele na os. Stara Wieś oraz przy szkole na os. Daszyńskiego.

fot. UG Goczałkowice-Zdrój.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: