Jest wykonawca! Będzie przebudowa
fot.: UM Cieszyn
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Jest wykonawca! Będzie przebudowa

Wyłoniono wykonawcę remontu i przebudowy rynku w Cieszynie. Zajmie się tym firma Wtórbet z Bielska-Białej.Prace budowlane poprzedzą badania archeologiczne – przypomina burmistrz Cieszyna. Gabriela Staszkiewicz przekonuje, że warto je przeprowadzić, bo takich badań w Cieszynie jeszcze nie wykonywano. To może być jedyna okazja, by przy okazji przebudowy rynku, zajrzeć pod jego powierzchnię i sprawdzić jakie artefakty się tam znajdują. Posłuchaj
 
Ostatnie duże roboty na rynku (bez prac archeologicznych) odbyły się w trakcie II wojny światowej. Obecna inwestycja to część ogromnego projektu "Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju - rozwój transgranicznej turystyki" dofinansowanego z funduszy unijnych. Wartość zadania przekracza 11 mln zł.
 
W wyniku inwestycji na rynku ma pojawi się więcej zieleni. To ma być przestrzeń przyjazna dla pieszych. W ramach przebudowy, jak mówi burmistrz Cieszyna, wyrównane zostaną chodniki, ale też odrestaurowana będzie Studnia Trzech Braci. Posłuchaj
Poprawione zostanie też to, czego nie widać… Chodzi o sieć energetyczną. Obecnie z powodu niewystarczającego zasilania miasto ma problem z organizacją na rynku imprez.
- Nawet jarmarki nas przerastają. Nie możemy jednocześnie oświetlić tego rynku i np. zaproponować jakiejś muzyki  czy też kiedy są koncerty, to część rynku musi pozostać nieoświetlona – narzeka Gabriela Staszkiewicz.
 
Dołożymy starań, by minimalizować uciążliwości i sprawnie poprowadzić to przedsięwzięcie – zapewnia cieszyńskiego samorządu.

Plac budowy zostanie przekazany po dopełnieniu niezbędnych formalności.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: