Jest porozumienie. Ma być ciepło
fot.: UM Cieszyn
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Jest porozumienie. Ma być ciepło

Mieszkańcy Cieszyna i przedsiębiorcy mogą być spokojni o ogrzewanie w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym. To komunikat płynący z cieszyńskiego ratusza.Dziś burmistrz Gabriela Staszkiewicz oraz prezes TAURON Ciepło Marcin Staniszewski podpisali porozumienie w sprawie Energetyki Cieszyńskiej, którego priorytetem jest zapewnienie dostaw ciepła dla miasta.

Kluczowym zadaniem zawartego dziś porozumienia jest zabezpieczenie dostaw węgla do Energetyki
Cieszyńskiej, co uwarunkowane jest przygotowaniem oraz wdrożeniem działań w celu przywrócenia płynności finansowej tej spółki
- zaznaczył prezes Tauron Ciepło.

Podpisany dokument określa kolejne kroki, jakie w wykona miasto, by przeprowadzić konieczne zmiany w Energetyce Cieszyńskiej. W przyszłości, po wypełnieniu zapisów porozumienia, planowane jest włączenie tej spółki w struktury Grupy TAURON.

Porozumienie zmienia model zarządzania spółką Energetyka Cieszyńska. Obecnie TAURON Ciepło posiada 55% udziałów, a miasto Cieszyn 45%, jednak to samorząd ma 58% głosów na zgromadzeniu wspólników. Po spełnieniu zapisów podpisanego dziś dokumentu, kontrola nad Energetyką Cieszyńską zostanie przekazana TAURON Ciepło.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: