Jest najlepsza
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Jest najlepsza

Wiemy jakie biblioteki są najlepsze w w powiecie bielskim. Poznaliśmy także nazwisko najlepszej bibliotekarki. Nagrody wręczono w ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek.Tytuł najlepszej biblioteki w powiecie bielskim trafił w tym roku do 2 placówek ex aequo: Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Buczkowicach. Obie placówki mogą się pochwalić nowoczesnymi obiektami. 
 
Po raz pierwszy przyznano tytuł bibliotekarza roku powiatu bielskiego. Wyróżniono w ten sposób Marzenę Gałecką, od ponad 20 lat pracownika czechowickiej biblioteki, którą jak sama przyznaje zna od podszewki… Posłuchaj
 
Wręczenie wyróżnień odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie, w której symbolicznie oddano do użytku dział dla dzieci. To w tej gminie jest najwyższy wskaźnik czytelnictwa w całym powiecie bielskim.
 
Dodajmy, że mieszkańcy powiatu bielskiego czytają najwięcej w województwie śląskim! To w tym powiecie jest najwyższy wskaźnik czytelnictwa na 17 powiatów ziemskich w województwie śląskim. Co 4 mieszkaniec powiatu bielskiego jest zapisanym czynnym czytelnikiem jakiejś biblioteki. Pokazują to statystyki prowadzone przez Bibliotekę Śląską w Katowicach. Posłuchaj
 
Jak mówi Magdalena Madejska z Biblioteki Śląskiej, młodzi ludzie także czytają, z tą różnicą że wybierają książkę elektroniczną. 
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: