Jest jak w bajce
fot.: UM Wisła
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Jest jak w bajce

Pomimo ostatnich, rekordowo wysokich temperatur, warunki narciarskie w Beskidach cały czas są dobre. Co więcej, w najbliższy weekend odbędą się tam historyczne zawody.Będa to pierwsze zawody narciarskie o Puchar Wisły. Odbędą się w najbliższą niedzielę na trasach biegowych Kubalonki. - Brakowało nam takiej imprezy – mówi Tadeusz Papierzyński z Urzędu Miejskiego w Wiśle. Posłuchaj Miasto ma bogate tradycje narciarskie, również biegowe. Zawodnicy miejscowego klubu nie mieli jednak, do tej pory, możliwości do rywalizacji na trasach Kubalonki z reprezentantami innych klubów. Teraz taka okazja będzie. 

Mimo ostatnich, ciepłych dni, na Kubalonce wciąż jest sporo śniegu i organizatorzy zapewniają, że zrobią wszystko, by zawody odbyły się w jak najlepszych warunkach. 

Dzieci i młodzież, w zależności od wieku, rywalizować będą na dystansach: 100, 800 i 3000 metrów. Natomiast dorośli mają do wyboru: 6, 9 , a mężczyźni jeszcze dodatkowo 15 km.

Zapisy przez internet już przeprowadzono, natomiast wszyscy chętni mogą jeszcze zgłosić swój akces do zawodów w dniu rywalizacji czyli w niedzielę. Posłuchaj

Niestety, pierwsze zawody biegowe „O Puchar Wisły” odbędą się bez kibiców.


Dodajmy, że dzień wcześniej - w sobotę (26.02) na Kubalonce odbędzie się prawdopodobnie najstarsza narciarska impreza biegowa w Polsce. To 46. Bieg Narciarski "O Istebniański Bruclik"!
Zapisy na ten międzynarodowy bieg narciarski zostały wydłużone do jutra (do godz.: 12:00 25.02). Dotyczy to jednak tylko i wyłącznie biegaczy dorosłych. Listy dzieci i młodzieży są już skompletowane. 

Niestety, w związku z obostrzeniami do Istebnej nie mogą w tym roku przyjechać biegacze z Czech i Słowacji. Rywalizacja odbędzie się też bez udziału publiczności.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: