Jeśli możecie, to lepiej odłożyć podróż
fot. KMP w Bielsku-Białej
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Jeśli możecie, to lepiej odłożyć podróż

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków mocniej sypnęło śniegiem. To przekłada się na trudne warunki na drogach w całym regionie.Policja w Bielsku-Białej apeluje do kierowców o to, by jeśli jest taka możliwość, podróż odłożyć w czasie. Warunki drogowe na Podbeskidziu, po intensywnych opadach śniegu, są naprawdę trudne. Jedną z problematycznych tras jest droga wojewódzka przebiegająca przez Szczyrk i prowadząca w kierunku Przełęczy Salmopolskiej. Pokonanie podjazdu pod przełęcz bez napędu na cztery koła lub łańcuchów, w tych warunkach, jest w zasadzie niemożliwe.

Asp. sztab. Roman Szybiak przypomina, że przy takiej pogodzie jeszcze bardziej należy stosować zasadę ograniczonego zaufania. Poza tym gdy na drodze zalega śnieg wydłuża się droga hamowania. W tym przypadku należy dostosować prędkość do panujących warunków oraz wykorzystać technikę jazdy polegającą na hamowaniu silnikiem. Posłuchaj.

Przed wyjazdem w trasę koniecznie musimy odśnieżyć samochód dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego i naszego bezpieczeństwa. Z pojazdu usuwamy cały śnieg a z szyb szron i lód. Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: