Zatrzymany w... lesie
Fot. KPP w Cieszynie
Robert FraśRobert Fraś

Zatrzymany w... lesie

Wspólne działania pszczyńskich i gliwickich policjantów doprowadziły do zatrzymania złodzieja i pasera skradzionego roweru z miejscowości Kobiór. Mundurowi odzyskali jednoślad, który wrócił do właściciela. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty, a teraz o ich losie zdecyduje sąd.
W środę po południu pszczyński dzielnicowy otrzymał informację o kradzieży roweru ze stojaka przy dworcu PKP w Kobiórze. Natychmiast rozpoczął poszukiwania sprawcy, analizując nagrania z monitoringu, które zarejestrowały wizerunek złodzieja. Informacje te trafiły do wszystkich patroli.
- Do ustalenia tożsamość poszukiwanego mężczyzny ostatecznie przyczyniło się doświadczenie i dobre rozpoznanie podległego terenu dzielnicowego. Policjant nie tylko rozpoznał sprawcę, ale także znał miejsca przebywania poszukiwanego - relacjonuje Jadwiga Śmietana, rzecznik prasowy KPP w Pszczynie. W ciągu dwóch godzin 29-letni mężczyzna został zatrzymany na terenach leśnych w Kobiórze. Okazało się, że zdążył sprzedać skradziony rower mieszkańcowi powiatu gliwickiego. Do dalszych działań przystąpili gliwiccy policjanci, którzy jeszcze tego samego dnia zatrzymali 37-letniego obywatela Gruzji. Policjanci odzyskali rower i zwrócili go właścicielowi. 29-latek usłyszał zarzut kradzieży, a 37-latek - paserstwa. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: