Jechał jak pijany. Powodem była... amfetamina?
Fot. archiwum
Beata SteklaBeata Stekla

Jechał jak pijany. Powodem była... amfetamina?

W pewnym momencie wjechał w pole i porzucił samochód. Generalnie 27-letni kierowca opla sprawiał wrażenie pijanego.Zachowanie kierowcy zwróciło uwagę mieszkańców Dankowic w lany poniedziałek, wczesnym rankiem. Policjanci znaleźli w osamotnionym pojeździe amfetaminę. Mało tego, okazało się, że samochód został przywłaszczony na terenie Wielkopolski. Tablice rejestracyjne przypisane były do innego auta i również pochodziły z przestępstwa.

Mundurowi ustalili rysopis kierującego i rozpoczęli poszukiwania. Chwilę później świadkowie zauważyli 27-latka, który chciał po angielsku ulotnić się z okolicy. Kiedy zorientował, że został dostrzeżony próbował uciekać, ale został zatrzymany. Wtedy okazało się, że ma do odsiadki siedem miesięcy za wcześniejsze wybryki i jest poszukiwany listem gończym.

Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a o jego odzyskaniu powiadomiono prawowitego właściciela. 27-latekowi pobrano krew do badań, aby ustalić czy prowadził pod wpływem narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków i przywłaszczenia pojazdu. Grozi za to 5 lat więzienia.

Jeśli potwierdzi się, że prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających, dodatkowo grozić mu będzie wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

27-latek przebywa obecnie w więzieniu, gdzie odsiaduje wcześniejszy wyrok. Jego kolejne "osiągnięcia" oceni sąd. 


Zobacz inne wiadomości tego autora: