Inwestycja prowadzona nieudolnie?
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Inwestycja prowadzona nieudolnie?

„Trzeba po męsku walnąć ręką w stół” - zachęca marszałka województwa śląskiego były burmistrz Wisły, a obecnie członek zarządu powiatu cieszyńskiego Jan Poloczek.Samorządowiec napisał list do marszałka Jakuba Chełstowskiego w sprawie prowadzonej od ubiegłego roku przebudowy drogi wojewódzkiej 941 do Wisły. W piśmie sugeruje, że inwestycja jest prowadzona nieudolnie i może nie zostać zakończona w planowanym terminie czyli jesienią przyszłego roku. Tymczasem już teraz hamuje rozwój Wisły.

Jan Poloczek wytyka słabą organizację pracy na drodze. „Obecnie w Wiśle często zdarza się, że więcej osób pracuje przy kierowaniu ruchem niż de facto przy zadaniu drogowym” - napisał w liście. Posłuchaj Prosi Jakuba Chełstowskiego o „przyjrzenie się” inwestycji i interwencję. Tak, by prace przebiegały sprawniej i nie było potrzeby przesuwania terminów ich zakończenia. Posłuchaj

Poloczek podkreśla, że list do marszałka województwa śląskiego napisał jako zainteresowany „szczęśliwym zakończeniem” przebudowy drogi mieszkaniec Wisły.
„Wszyscy mieszkańcy, jak również turyści będą wdzięczni kiedy ta inwestycja nabierze rumieńców i będzie postępowała zgodnie z harmonogramem pracy” - kończy swój list.
Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: