Gumowa kampania?
Fot. słuchacz
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Gumowa kampania?

Czy sprawa odpadów komunalnych zaważy na samorządowych roszadach?
Jednym z ważniejszych elementów kampanii wyborczej na Żywiecczyźnie, będą sprawy związane z odbiorem odpadów. Jasne sygnały pojawiły się już w miniony weekend. Na jednym z przystanków w Lipowej, z inicjatywy niezadowolonych z gospodarki odpadami, powstało składowisko zużytych opon. Na sytuację zareagował wójt Lipowej Jan Góra, nazywając sytuację tanią akcją przedwyborczą. Dyskutujmy nad tym a nie zaśmiecajmy otoczenia, napisał w oświadczeniu wójt.
Palącym problemem części mieszkańców są opony. W ramach opłaty za odpady można oddać tylko jedną, ale w przygotowaniu jest uchwała o zwiększeniu tej liczby do czterech. Projekt tej uchwały został już zaopiniowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Żywcu. Będzie on przedmiotem obrad na najbliższym posiedzeniu komisji wspólnych a następnie na sesji rady gminy.
Inny problem to tzw. gabaryty, których Lipowa nie odbiera. Każda taka akcja wiąże się jednak z koniecznością podniesienia opłat. W tym miejscu gmina przypomina, że 100 kg gabarytów oraz 100 kg odpadów budowlanych można w ramach obowiązującej już opłaty oddać na PSZOK.

 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: