Fejkowe konto prezydenta
Beata SteklaBeata Stekla

Fejkowe konto prezydenta

W mediach społecznościowych pojawiło się fałszywe konto prezydenta Oświęcimia.Konto miało pojawić się na Facebooku 13 lutego. Zawierało ono dane Janusza Chwieruta i jego fotografię; rozesłano też zaproszenia do polubienia profilu. Poinformowano o tym policję i administratora FB.

Prezydent złożył też zawiadomienie do prokuratury, powołując się na przepis Kodeksu Karnego, który mówi o karze nawet 3-letniego więzienia dla tego, kto podszywa się pod inną osobę, aby wyrządzić jej szkodę. 

W ślad za tym poszło oświadczenie, w którym Janusz Chwierut nazywa zaistniałą sytuację "elementem brudnej gry politycznej związanej z nadchodzącymi wyborami". 

"Nieprzypadkowo dzieje się to kilka dni po oficjalnym ogłoszeniu przeze mnie powołania komitetu wyborczego i startu w wyborach samorządowych, w których będę ubiegał się o urząd Prezydenta Oświęcimia. Fałszywe konto ma na celu dezinformację oraz zdyskredytowanie mojej osoby w oczach mieszkańców, a w konsekwencji ma wywołać negatywny odbiór mojej pracy. Nie ma mojej zgody na prowadzenie nieuczciwej i bezprawnej kampanii, która może mieć wiele negatywnych i niepożądanych skutków." - czytamy w oświadczeniu (pisownia oryginalna).

Dalej obecny prezydent  apeluje o uczciwą rywalizację na argumenty i programy oraz szacunek dla kandydatów i mieszkańców, którzy będą ich wybierać. 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: