Duży wzrost zachorowań w naszym regionie [AKTUALIZACJA]
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Duży wzrost zachorowań w naszym regionie [AKTUALIZACJA]

Na starcie nowego tygodnia w całym kraju przybyły 202 zakażenia koronawirusem. Ogromna większość z nich jest w województwie śląskim.AKTUALIZACJA 15.30:
Kolejna śmiertelna ofiara koronawirusa. Tym razem to mieszkaniec Bielska-Białej. W powiecie bielskim są też 3 nowe zakażenia - w Czechowicach-Dziedzicach i Jasienicy. O 6 kolejnych chorych informuje zaś sanepid na Żywiecczyźnie.

WPIS:
Duży wzrost zachorowań w naszym regionie. Covid-19 zdiagnozowano u 170 mieszkańców województwa śląskiego. Na tej liście jest aż 24 mieszkańców powiatu cieszyńskiego w tym noworodek. Koronawirusem zakażonych jest też 8 mieszkańców Żywiecczyzny, 3 osoby z powiatu bielskiego i 2 z pszczyńskiego. To najnowsze dane przekazane przez Śląski Urząd Wojewódzki.

Powodem dużej liczby zakażeń są nowe ogniska koronawirusa w dwóch kopalniach - Zofiówka i Ziemowit. To nie tylko górnicy, ale też ich rodziny. W sumie Covid-19-ście jest już w 7 kopalniach.

Trzeba wspomnieć, że kolejne 94 osoby wyzdrowiały.  Najstarsza z nich ma 84 lata - to mieszkanka Bielska-Białej.Zobacz inne wiadomości tego autora: