Duże zakupy sprzętu dla szpitala. Dzięki dotacji
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Duże zakupy sprzętu dla szpitala. Dzięki dotacji

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał ponad 400 tys. złotych dotacji. To pieniądze z samorządu wojewódzkiego, za które zakupiony zostanie sprzęt mający pomóc w walce z koronawirusem.Jak informuje rzeczniczka placówki, Anna Szafrańska, z początkiem grudnia do szpitala trafi cała aparatura, która została zamówiona w ramach wspomnianej dotacji. Na liście zakupów: aparat do znieczulania, ssaki medyczne, zamgławiacz nadtlenkiem wodoru oraz myjki-dezynfektory, służące do dezynfekcji sprzętu medycznego. Posłuchaj.

Poza tym w ciągu najbliższych dni na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii zainstalowany zostanie cyfrowy rentgen przyłóżkowy. - To sprzęt najwyższej klasy, który zastąpi poprzedni aparat, kupiony 20 lat temu. Nowy rentgen kosztował blisko 500 tysięcy złotych - informuje z kolei Łukasz Matlakiewicz, zastępca dyrektor szpitala ds. administracyjno-technicznych. 

Rentgen został zakupiony z puli dotacji, które wojewódzki samorząd przyznał w kwietniu. Jak przypomina rzeczniczka placówki w Bielsku-Białej, wtedy 27 podmiotom rozdzielono 123 mln złotych. Szpital wojewódzki otrzymał z tej puli 3,4 mln złotych. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: