Drukują materiały do produkcji przyłbic
Akademia Techniczno-Humanistyczna
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Drukują materiały do produkcji przyłbic

Bielska Akademia Techniczno-Humanistyczna także pomaga medykom w tym trudnym czasie - drukuje dla nich maski ochronne.To element akcji #DrukarzeDlaSzpitali i #przylbicaWkoronie. Pomysł wyszedł od polskiej branży druku 3D. W dziesiątkach punktów w całej Polsce drukowane są materiały do produkcji gogli i przyłbic. Szczególnie te drugie są ważne w walce z koronawirusem, bo można je łatwo zmontować a po użyciu zdezynfekować. 

Drukarki 3D stoją na Wydziale Budowy Maszyn i Informatyki ATH. Nad produkcją elementów czuwają pracownicy, pomoc płynie także ze strony studentów. Przyłbice składają się z czterech części, które można szybko połączyć. Dodatkowo na bielskiej uczelni drukowane są również złączki filtrów stosowane w maskach 3M.
 
Wydruk jednej przyłbicy trwa godzinę i 20 minut. Produkcja odbywa się ze szczególną dbałością o zasady higieny, z zastosowaniem maseczek jednorazowych i gumowych rękawiczek ochronnych.
 
Jak informuje referat promocji Akademii, pierwsze setki sztuk zostały już zmontowane i dostarczone do kilku placówek oraz szpitali.

*foto oraz wideo, źródło: Akademia Techniczno-Humanistyczna
Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: