Droga do szpitala w remoncie
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Droga do szpitala w remoncie

Przetargi rozstrzygnięto, a place budowy zostały przekazane. Ulice: Szpitalna, Fabryczna i Lipowa w Ustroniu są remontowane.Teoretycznie mamy zimę, ale stosunkowo wysokie temperatury pozwalają na prowadzenie prac budowlanych. Sytuację wykorzystał samorząd w Ustroniu. Sprawnie przeprowadzono przetargi i rozpoczęły się prace na 3 ważnych ulicach w mieście.

Zakres prac na ulicy Szpitalnej obejmuje nie tylko położenie nowej nawierzchni, ale także budowę chodnika i ścieżki rowerowej – mówi Przemysław Wojtasik z urzędu miasta w Ustroniu. Posłuchaj
Remontowany jest także wjazd do Szpitala Reumatologicznego, skrzyżowanie z ul. Grażyńskiego oraz wjazd do sanatorium Złocień. Rozbudowa ulicy Szpitalnej ma zakończyć się w lipcu tego roku.

Przebudowa ulicy Fabrycznej to kolejna inwestycja drogowa, której realizacja rozpoczęła się w mieście w tym roku. Za ponad 2 miliony złotych wymieniona zostanie nawierzchnia drogi, wybudowany będzie chodnik i kanalizacja deszczowa. Rusza również remont ulicy Lipowej.

Pomimo tego, że drogowcy w Ustroniu są widoczni, kierowcy nie powinni mieć problemów z przejazdem -zapewnia Przemysław Wojtasik. Posłuchaj

Prace na Szpitalnej, Fabrycznej i Lipowej zakończą się w tym roku. Remonty są finansowane z budżetu miasta oraz Funduszu Dróg Samorządowych.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: