Do poradni na wyznaczoną godzinę. "Tłok sprzyja rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2"
fot. arch.
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Do poradni na wyznaczoną godzinę. "Tłok sprzyja rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2"

Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej wystosowała apel dot. wizyt w poradniach specjalistycznych. Pacjenci proszeni są o to, by na wizytę stawiali się o umówionej wcześniej godzinie. Nie ma potrzeby przychodzić wcześniej.- Pacjenci powinni przychodzić na wyznaczoną godzinę. Nie ma potrzeby, aby zjawiali się w poradni wcześniej, narażając siebie i innych na ryzyko infekcji - apeluje Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektor szpitala wojewódzkiego. Terminy i godziny wizyt zaplanowano tak, by jak najmniejsza liczba pacjentów w tym samym czasie przebywała w poradni. 

- Tłok sprzyja rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2. W takiej sytuacji na zakażenie koronawirusem narażamy nie tylko siebie, ale także innych oczekujących na wizytę - dodaje dyrektor. Dystans społeczny zmniejsza ryzyko zakażenia nie tylko koronawirusem, ale także np. wirusem grypy. 
 
W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej działają wszystkie poradnie specjalistyczne. - Lekarze, pielęgniarki położne i pozostały personel medyczny wyposażeni są w środki ochrony osobistej: maski, gogle, rękawiczki i kombinezony. Na bieżąco odbywa się również dezynfekcja pomieszczeń i szpitalnej aparatury - podaje rzeczniczka placówki, Anna Szafrańska.


Zobacz inne wiadomości tego autora: