Do końca miesiąca nurkowanie za darmoJoanna WieczorekJoanna Wieczorek

Do końca miesiąca nurkowanie za darmo

Niespełna od roku w Pszczynie na os. Piastów funkcjonują baseny nurkowe.Kiedyś były to magazyny wody. Burzenie było droższe niż znalezienie nowego zastosowania, stąd pomysł na baseny nurkowe. Kilka tygodni temu zakończyły się ostatnie testy zbiorników i teraz do końca czerwca można z nich skorzystać za darmo. 

- Zbiorniki nurkowe dotychczas były wykorzystywane przez zawodowców, którzy specjalizują się w akcjach ratunkowych. Do końca czerwca wprowadziliśmy "akcję promocyjną". Każda osoba, która posiada odpowiednie certyfikaty nurkowe, może zapisać się do tego aby wziąć udział w bezpłatnym nurkowaniu - opowiada Piotr Łapa, rzecznik ratusza w Pszczynie. Trzeba oczywiście wcześniej się zapisać.

Siła pomysłu ze zbiornikami tkwi w tym, że to pierwsze takie miejsce w Europie. Zastosowano system zamkniętych korytarzy, co jeszcze bardziej zbliża do wrażenia szkolenia w naturalnych warunkach pod ziemią. Jak dodaje Dariusz Skrobol, burmistrz miasta, podział zbiorników jest taki, że pierwszy służy nurkom rekreacyjnym, a drugi służbom ratowniczym. Posłuchaj.

Dodatkowo, zbiorniki pełnią funkcję przeciwpożarową i w momencie braku wody, jest możliwość podpięcia ich do urządzeń gaszących ogień. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: