Czynsz za złotówkę. Miasto idzie z pomocą
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Czynsz za złotówkę. Miasto idzie z pomocą

Nie czekają na działania rządu i sami przedstawiają program, który ma pozwolić wyjść przedsiębiorcom z kryzysu. "Restart BB 2020" - to najnowsza propozycja bielskiego samorządu.Myślą nie tylko o konsekwencjach zdrowotnych, ale i gospodarczych. Prezydent Bielska-Białej przedstawił program wsparcia dla przedsiębiorców. Pod hasłem "Restart BB 2020" kryją się trzy filary na których chce skupić się samorząd - to bezpieczeństwo, pomoc i inwestycje. Posłuchajcie!

-Wprowadzamy możliwość ubiegania się przez przedsiębiorców prowadzących działalność w naszych miejskich lokalach o obniżenie czynszu do poziomu 1 zł - mówi Tomasz Ficoń z bielskiego magistratu.

Jedynym warunkiem jest to, że trzeba wykazać, że przychód za ten okres był o ponad 30% niższy niż w tym samym czasie rok temu. Zachowana zostaje także wcześniej wprowadzona zasada 60-dniowego terminu płatności.

Pod hasłem "bezpieczeństwo" kryją się wcześniej wprowadzone zmiany w działaniu urzędu czy wsparcie służb środkami ochronnymi. Jarosław Klimaszewski podkreśla także, że nie chce rezygnować z inwestycji, żeby napędzać lokalny rynek. Przeznaczając na nie pół miliarda złotych, zapewni pracę tutejszym firmom.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: