"Ci ludzie, to były anioły w tym mieście"
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

"Ci ludzie, to były anioły w tym mieście"

Tak rodzinę ze Szczyrku wspomina Krystian Olszowski, bliski znajomy tragicznie zmarłych Anny i Wojciecha Kaimów.- Dostałem telefon od kuzynki [...] i pytała czy Ania jest u nas w kawiarni? Bardzo dużo czasu spędzaliśmy wszyscy razem, nasze dzieci bardzo się przyjaźniły. Prosiła [kuzynka - red.] mnie żebym powiedział tylko, że tutaj są [w kawiarni - red.]. A ja odpowiedziałem, że nie - tak Krystian Olszowski wspomina moment, w którym dowiedział się o tragedii. Posłuchaj.

Przyjaciel rodziny podkreśla, że zawsze myśleli o innych, nie o sobie. - Anioły w tym mieście - dodaje.

Rodzina Kaimów była znana nie tylko w Szczyrku, ale w całym województwie. W ośrodku "Kaimówka" wielu narciarzy stawiało swoje pierwsze kroki. Wyróżniało ich solidne podejście do pracy, przez pokolenia pielęgnowali tradycje rodzinne.

Środowisko sportowe żegna Wojciecha Kaima, który był trenerem narciarstwa m.in. w MKS "Skrzyczne" Szczyrk. Jak wspomina była prezes klubu, Ewa Haratek [na zdjęciu], dla Wojciecha Kaima szkolenie dzieci i młodzieży było pasją. Z MKS-em związany od początku istnienia. Z sukcesów trenerskich można wymienić pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej w narciarstwie alpejskim na młodzieżowej olimpiadzie w 2014 roku. - Był niesamowicie ciepłym człowiekiem, takim wyrozumiałym [...]. Potrafił w przyjazny sposób motywować swoich zawodników do sukcesu.Posłuchaj.

Wspomnienie na facebookowym profilu opublikował także Małopolski Okręgowy Związek Narciarski:  Wojtek bliski znajomy naszej rodziny, zawsze otwarty, pomocny, bardzo dobry narciarz i tata wspaniałej kochającej się rodziny. W obecnej chwili ciężko pozbierać myśli, aby pogodzić się z tą ogromną stratą. Kondolencje dla rodziny - podaje Maciej Bydliński

W domu, w którym w środę wieczorem wybuchł gaz, mieszkały dwie rodziny. Trzykondygnacyjny budynek runął w jednej chwili. Życie straciło w sumie 8 osób - czworo dzieci i czwórka dorosłych. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: