Chcieli wpław przekroczyć granicę
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Chcieli wpław przekroczyć granicę

Przekroczyć granicę polsko-czeską w Cieszynie rzeką, aby kupić alkohol. Taki plan mieli dwaj mężczyźni. Sposób na ominięcie wprowadzonych kontroli granicznych nie okazał się jednak skuteczny.Na granicach przywrócono kontrole, na dodatek nie przez wszystkie znane mieszkańcom miejsca możliwe jest przejście, czy przejazd. Pieszo granice można przekroczyć w Cieszynie na Moście Przyjaźni przy ul. Zamkowej.

Trudno powiedzieć, dlaczego właśnie tej drogi nie wybrali dwaj mężczyźni, którzy wybrali się do Czech wpław przez graniczną rzekę Olzę. Jeden  nich wszedł do wody, ale okazało się że, silny nurt rzeki nie pozwolił na przejście na czeską stronę. Z opresji uratował go policjant, który pomógł mężczyźnie bezpiecznie wyjść na polski brzeg.

Okazało się, że obaj kompani są nietrzeźwi. Wynik badania wykazał w ich organizmach po ok. 3 promile alkoholu. 52-letni mieszkaniec Olsztyna i jego 40-letni kolega z Ciechanowa wytłumaczyli policjantom, że do Czech przez rzekę wybrali się, aby kupić… alkohol. Obaj zostali ukarani mandatami, a potem trafili na izbę wytrzeźwień. 
 


Zobacz inne wiadomości tego autora: