Budują ogromny maszt. Totalne zaskoczenie!
Paweł Chudecki
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Budują ogromny maszt. Totalne zaskoczenie!

Brygada budowlańców pojawiła się w poniedziałek a dwa dni później w ziemi była już zabetonowana olbrzymia konstrukcja zbrojeniowa.
Obok stacji kolejowej Łodygowice Górne, wylano fundament pod olbrzymi maszt, którego wysokość ma sięgać kilkudziesięciu metrów Jak udało nam się ustalić, przy ul. Batorego w Łodygowicach powstaje maszt na nadajnik GSM-R, który ma służyć do komunikacji pracowników kolei. Część mieszkańców jest oburzona, ponieważ nikt nie informował o takiej budowie w pobliżu domów. Poza tym, nikt nie zapewni, że nie będzie można na nim powiesić dowolnego nadajnika.
O sprawie budowy nie wiedzieli też gminni urzędnicy. Jak się okazuje, to teren kolei i pozwolenie na budowę wydaje wojewoda śląski. Udało się ustalić z całą pewnością, że nadajnik nie ma nic wspólnego z uruchomieniem sieci 5G, mówi Marcin Zyzak z Urzędu Gminy.
Posłuchaj

Bazując na standardzie telefonii komórkowej GSM z lat 90-tych, system zapewniać ma m.in. łączność głosową między odpowiadającymi za bezpieczeństwo i płynność ruchu kolejowego. Do końca 2025 roku ma powstać w całym kraju 1200 takich konstrukcji.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: