Budowie parkingu powiedzieli: NIE. Teraz posadzili drzewa
fot. nadesłane
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Budowie parkingu powiedzieli: NIE. Teraz posadzili drzewa

Mówią, że poszli za ciosem i posadzili drzewaJakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że mieszkańcy Os. Beskidzkiego w Bielsku-Białej przeciwni są budowie parkingu pomiędzy blokami pod adresem Andrychowska 3 a Andrychowska 10. Zbierano podpisy pod petycją. I presja miała sens. Beskidzka Spółdzielnia Mieszkaniowa odstąpiła od planów (pisaliśmy o tym TUTAJ). Historia ma swój ciąg dalszy - pozytywny. Wczoraj na skwerku w tym rejonie posadzono drzewa i krzewy magnolii. 

- Ogromnie się cieszymy, że udało nam się wygrać tę sprawę [to, że parking nie powstał - red.]. To ostatni "kawałek zielony" na naszym Os. Beskidzkim - komentuje bielszczanka. Posłuchaj.

- Zostaliśmy także zapewnieni przez kierownika administracji, że w tym miejscu zostaną zamontowane ławeczki oraz zostaną naprawione latarnie. Co na pewno umili mieszkańcom spędzanie czasu na tym terenie - to z kolei głos innego mieszkańca wspomnianego osiedla. 

Do wspólnego sadzenia drzew mieszkańcy Os. Beskidzkiego zaprosili prezydenta miasta i przedstawicieli spółdzielni. Mieszkańcy wywołali także temat budowy parkingu wielopoziomowego, który miałby być panaceum na brak miejsc postojowych z jednoczesnym uszanowaniem terenów zielonych wokół bloków.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: