Bielsko-Biała: 100% słodyczy w ten weekend
fot. Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Bielsko-Biała: 100% słodyczy w ten weekend

Do niedzieli włącznie na Rynku Starego Miasta w Bielsku-Białej potrwa 5. edycja wyjątkowo słodkiego wydarzenia - Festiwalu Czekolady.
100% słodyczy w ten weekend na rynku w Bielsku-Białej. To dzięki wszechobecnej czekoladzie. Czekolada, która może mieć różne formy i smaki. Większość wystawców zajmuje się manufakturą i na ich stoiskach znajdziemy wyroby z czekolady belgijskiej obsypane kakao w kształcie np. narzędzi czy zegarka na rękę... Posłuchaj.

Jedna z naszych rozmówczyni zdradziła, że prawdziwa belgijska czekolada nie rozpuszcza się w dłoni i musi chrupać w buzi. Do tego być kuszącą dla zmysłów. Jeśli lubicie fondue, proszę bardzo, na Rynku Starego Miasta w Bielsku-Białej znajdziecie owoce oblane czekoladą; kiwi, banan, truskawka. 

Pewnie wiecie to już z własnego doświadczenia, że czekolada poprawia humor. Do jej zalet trzeba jeszcze dopisać to, że spowalnia procesy starzenia i działa uspakajająco. 

Stoiska w ramach Festiwalu czynne są od godziny 10.00 - dziś do 20.00 a jutro do 18.00. Na Pl. Chrobrego z kolei znajdziecie food trucki.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: