Bez porozumienia w sprawie wycinki
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Bez porozumienia w sprawie wycinki

Około 2 tysięcy drzew ma zostać wyciętych w związku z rewitalizacją linii kolejowej z Goleszowa do Cieszyna.Obrońcy przyrody chcą jednak, by jeszcze raz przeanalizowano, czy aby wszystkie drzewa przeznaczone do wycinki, należy usunąć. Na prośbę ekologów w cieszyńskim starostwie odbyło się spotkanie z przedstawicielami spółki PKP PLK. Porozumienia nie osiągnięto.
- Były duże emocje. Spotkanie miało dość energiczny przebieg - relacjonuje Jarosław Brzeżycki z Zielonych. Posłuchaj Jak jednak podkreśla, ze strony reprezentantów kolei nie było zrozumienia dla argumentów przedstawianych przez ekologów.
 
Działania przez nas podjęte to minimum niezbędne do odbudowy linii kolejowej z Cieszyna do Goleszowa – twierdzi natomiast druga strona czyli PKP PLK. Przepisy po zmianie ograniczają wycinkę drzew z 15 do 6 metrów po obu stronach linii kolejowej. Mówi Katarzyna Głowacka z biura prasowego spółki. Posłuchaj
 
Kolej podkreśla, że wycięte zostaną tylko te drzewa, które zagrażają bezpieczeństwu ruchu.
Z kolei obrońcy przyrody zapowiadają, że złożą wniosek do starosty cieszyńskiego o ponowną weryfikację drzew przeznaczonych do wycinki.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: