"Betonowej pustyni" nie będzie?
fot.: MZD Cieszyn
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

"Betonowej pustyni" nie będzie?

Zaprezentowana przez Miejski Zarząd Dróg wizualizacja rewitalizacji rynku w Cieszynie spotkała się z miażdżącą krytyką internautów. W odpowiedzi MZD przedstawił „aktualną wizualizację”.Wizualizacja zaprezentowana jako pierwsza większość internautów przeraziła brakiem zieleni. Wyglądało na to, że cieszynianie będą mieli betonowy rynek. Podkreślali to w komentarzach: „Kolejna miejska patelnia”, ”To jest straszne. Betonowa pustynia”, „Tyle lat wysmiewania projektów betonowych rynków, a dalej takie powstają”, „Katastrofa. Betonoza 100/100”, „Za dużo drzew. Jakby były z betonu to jeszcze by przeszły ale tak to zupełnie się nie komponuje”. 
 
W odpowiedzi na gorącą dyskusję MZD zaprezentowało nową wizualizację obrazującą przyszłe zagospodarowanie rynku. Poprzednia była jak podkreśla MZD „uproszczona i schematyczna”. Miała ona  ułatwić rozmowy z Urzędem Ochrony Zabytków dotyczące wprowadzenia większej ilości zieleni, w tym głównie drzew sadzonych w gruncie na płytę rynku, a nie jak zakładała wersja pierwotna – w donicach.
 
Ostatecznie drzewa, które w wizualizacji znajdują się w donicach, zostaną posadzone w gruncie.
 
Informujemy, że wizualizacja, a raczej przedstawienie rozmieszczenia nowych nasadzeń drzew jest tylko prostym schematem i nie ma nic wspólnego z kolorystyką czy materiałami, które będą wykorzystane w modernizacji – dodaje MZD.
 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: