Będzie nowy starostaIzabela JanoszekIzabela Janoszek

Będzie nowy starosta

Będzie zmiana władzy w powiecie oświęcimskim. Tak wynika już z oficjalnych danych, które opublikowała Państwowa Komisja Wyborcza.W Radzie Powiatu Oświęcimskiego najwięcej (12) reprezentantów będzie miało Prawo i Sprawiedliwość. Z powyborczej arytmetyki jasno jednak wynika, że większość w radzie należeć będzie do komitetów wyborczych, które w poprzedniej kadencji były w opozycji. 8 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska, Porozumienie Samorządowe Powiatu - 5, a Koalicja Obywatelsko-Samorządowa KOS 2.
Z całą pewnością powiat oświęcimski będzie miał nowego starostę. Urzędujący, do tej pory, w starostwie Zbigniew Starzec wystartował w wyborach na prezydenta Oświęcimia. Starcie o gabinet w ratuszu przegrał, ale dostał się do Rady Miejskiej Oświęcimia. Rady, w której większość będą mieli przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej oraz rajcy reprezentujący komitet wyborczy Janusza Chwieruta.
Obecny prezydent, przypomnijmy, będzie rządził Oświęcimiem przez kolejne 5 lat. Zdobył prawie 70% głosów oddanych w wyborach.


Zobacz inne wiadomości tego autora: