Będzie nowa kładka. Jeszcze w tym roku
Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Będzie nowa kładka. Jeszcze w tym roku

Ta informacja ucieszy pieszych i rowerzystów. Będzie nowa kładka nad rzeką Wapienica w Bielsku-Białej. Mowa o mostku w rejonie ul. Celtyckiej.O inwestycji głośno mówiło się już w ubiegłym roku. Z początkiem lipca w interpelacji o to zadanie upomniał się także jeden z radnych. Prezydent Bielska-Białej przekazał nam, że budowa nowej kładki była w planach już wcześniej, ale kilka czynników wpłynęło na kalendarz realizacji. Nowy mostek zostanie zamontowany do końca tego roku.

- Tam przesunięcie wynikało z tego, że są zawsze - oczywiście - prowadzone prace projektowe, uzgodnienia z Wodami Polskimi, uzgodnienia a propos zieleni z urzędem marszałkowskim. Plus to przesunięcie [...] wynikało też z ustaw "covidowskich", gdzie każdy wykonawca ma prawo, przy uzasadnieniu, przedłużyć termin realizacji. I tak też jest w tym przypadku - objaśniał nam Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej. Posłuchaj

Do budowy nowej przeprawy Miejski Zarząd Dróg przygotowywał się już w ubiegłym roku. W ogłoszonym przetargu wystartowały 4 firmy.

Tędy przebiega zielony szlak rowerowy, prowadzący od ratusza w kierunku Trzech Lipek.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: