Arytmetyka jest nieubłagana
fot. print screen UM w Bielsku-Białej
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Arytmetyka jest nieubłagana

Zgodnie z przewidywaniami radny prezydenckiego klubu uzupełnił skład prezydium Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. Wiceprzewodniczącym został Karol Markowski.Zaskoczenia nie było i to w zasadzie podwójnie. Karol Markowski wybrany wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. O tej kandydaturze z klubu radnych Jarosława Klimaszewskiego w kuluarach mówiło się od jakiegoś czasu. Prezydencki klub ma większość w Radzie, stąd wynik głosowania specjalnym zaskoczeniem nie był. Karol Markowski został wybrany wiceprzewodniczącym w tajnym głosowaniu, przy 13 głosach "za", 8 "przeciw" i 1 wstrzymującym się. 

- [...] Chciałbym podkreślić, że jest to dla mnie bardzo duże wyróżnienie i zaszczyt. Zapewniam o dalszej współpracy ze wszystkimi radnymi, ze wszystkich klubów, bez względu na przynależność polityczną - mówił nowo wybrany wiceprzewodniczący. Posłuchaj.

Ostatecznie nie doszło do wyboru kolejnego wiceprzewodniczącego, co postulowali radni klubu Niezależni.BB. Chcieli powrotu do praktyki, gdzie wszystkie kluby miały swoich reprezentantów w prezydium Rady. Z klubu Niezależnych.BB kandydatem na stanowisko wiceprzewodniczącego był Jerzy Bauer.

- Chciałem podziękować moim wyborcom, dzięki którym siedzę na tej sali. Niestety, nie udało się, nie będę Was reprezentował w prezydium i to jest myślę porażka, nad którą musicie w przyszłych wyborach się zastanowić - komentował kandydat Niezależnych.BB. Posłuchaj.

Wakat w prezydium bielskiej Rady wynikał z rezygnacji z funkcji wiceprzewodniczącego - Jacka Krywulta. Skład prezydium to teraz szefowa Rady Dorota Piegzik-Izydorczyk, z prezydenckiego klubu; Piotr Ryszka z Prawa i Sprawiedliwości oraz dzisiaj wybrany Karol Markowski, także z prezydenckiego klubu.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: