Apartamentowców jednak nie będzie?
fot.: https://gorskie-resorty.pl
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Apartamentowców jednak nie będzie?

Nie będzie drugiego etapu inwestycji budzącej ogromne emocje w Wiśle. Przynajmniej na razie. Chodzi o budowę 6 apartamentowców na zboczu góry Bukowa.Na wniosek inwestora umorzono postępowanie dotyczące wydania pozwolenia na budowę – dowiedzieliśmy się w cieszyńskim starostwie. Odpowiednią decyzję wydał wydział architektury i budownictwa. 

Przypomnijmy, kilka miesięcy temu spółka Apartamenty Wisła Mountain Resort złożyła w starostwie wniosek o zawieszenie postępowania dla inwestycji. Swój wniosek spółka uzasadniła "zamiarem wprowadzenia zmian w przedmiotowym projekcie”.
 
Nie wiemy, czy wycofanie wniosku o pozwolenie na budowę oznacza, że 6 wysokich apartamentowców ostatecznie w Wiśle nie powstanie. Inwestor może taki wniosek złożyć ponownie.   
 
Zaniepokojeni skalą planowanej inwestycji byli mieszkańcy ulicy Bukowej. Twierdzili, że powstaną tam najwyższe obiekty w mieście i byłaby to zbyt duża ingerencja w krajobraz.
Tym bardziej, że już prawie gotowy jest przy Bukowej luksusowy hotel, a w nim - jak czytamy na stronie internetowej inwestora - "491 luksusowo urządzonych apartamentów, z których każdy będzie posiadał balkon lub taras z widokiem na góry". Otwarcie hotelu jest planowane na pierwszy kwartał przyszłego roku.


Zobacz inne wiadomości tego autora: