21 nowych łóżek
Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

21 nowych łóżek

To zakup dla bielskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II.Zakup nie byłby możliwy bez ofiarności jednego z koncernów naftowych, który przekazał 50 tys. złotych ze swoich zysków. - Reprezentuję biznes i wydaje mi się, że tak powinno być; biznes który istnieje w jakieś społeczności, powinien dzielić się zyskami i nasza firma to robi - opowiada Tadeusz Szkudlarski.

Niektóre łóżka po prostu się wysłużyły, inne miały mechanizm niezgodny z przepisami, dlatego podjęto decyzję o zakupie nowych. Do puli przekazanej przez koncern naftowy część środków dołożyło Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne, które prowadzi placówkę dla terminalnie chorych. 

- Część łóżek nowych też już mieliśmy, ponieważ Fundacja Babci Aliny wsparła nas czterema łóżkami. Kilka kupiliśmy ze swoich środków, a w tej chwili nastąpił ten szczęśliwy dzień wymiany pozostałych - mówi dyrektor hospicjum, Urszula Cichoń. Posłuchaj.

Łóżka, które nie trafią na złom, będą wypożyczane pacjentom w ramach hospicjum domowego, które od ubiegłego roku prowadzi stowarzyszenie. W ramach stacjonarnego hospicjum zapewniana jest opieka 28 chorym. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: